Results from Vivat, Russia 2007 - Junior I Latin Saturday, 30 June 2007
Check how to advertise your product with us

Vivat, Russia 2007
Russia - Sochi Saturday, 30 June 2007

Junior I Latin Saturday, 30 June 2007

Final

1  Artem Efanin & Anastasiya Kornilova Russia
2  Vladimir Tkachuk & Polina Mamykina Russia
3  Alexey Barkov & Anna Grischenko Russia
4  Vladislav Tkachenko & Aleksandra Tarasenko Russia
5  Filipp Maryanovskiy & Zlata Prykhodko-bosova Ukraine
6  Kirill Muromtsev & Anastasiya Bogomolova Russia
7  Kirill Rychagov & Lyudmila Alferova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Ivan Lovkov & Olga Sadkova Russia
9  Aleksandr Oleynikov & Mariya Ruban Russia
10  Petros Avetisjan & Ana Ivanova Russia
10  Dmitriy Kuvshinov & Elina Schurovskaya Russia
12  Teymur Akhmedov & Natalia Denisova Russia
13  Roman Fatakh & Yuliya Kulemina Russia

Quarter-final

14  Kirill Kamovich & Ekaterina Chetyrkina Russia
15  Artem Shitov & Elena Kirilenko Russia
16  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
17  Ilia Ivanov & Mariya Gorodilova Russia
17  Andrey Smotrov & Ekaterina Maltseva Russia
19  Ivan Krasnoperov & Anna Putilova Russia
20  Igor Khmara & Anna Mordanenko Russia
21  Ivan Alekseev & Mariya Matsedonskaya Russia
21  Lev Khalemskiy & Mariya Borozdina Russia
21  Nikita Orunov & Veronika Mischenko Russia
24  Ilya Moliuzhenko & Kristina Atalla Russia
25  Nikita Tarasov & Kseniya Armisheva Russia

Round 2 (top 48)

26  Anatoliy Konyshev & Olga Chivozertseva Russia
26  Vladimir Zubov & Mariya Eliseeva Russia
28  Dmitriy Staev & Anastasiya Bogatko Russia
29  Kirill Levchenko & Darya Makarova Russia
30  Boris Deev & Elizaveta Bogdanova Russia
31  Eduard Karagozyan & Anna Volokhova Russia
32  Ivan Tsvetkov & Anastasiya Sapova Russia
33  Grigoriy Ostrovskiy & Yuliya Kalmykova Russia
33  Andrey Trubaenko & Valeriya Lobova Russia
35  Andrey Khripkov & Anna Lozhkina Russia
36  Dmitriy Amelyanchik & Irina Romanenko Russia
36  Mark Nabokov & Olga Nechaeva Russia
38  Evgeniy Korzik & Sofya Brusova Russia
39  Dmitriy Radchenko & Yuliya Tarasova Russia
40  Roman Tagiltsev & Daria Pastukhova Russia
41  Iskander Maksyutov & Darya Prosochkina Russia
42  Domentiy Rakhmatulin & Mariya Fonareva Russia
43  Rostislav Kolesnik & Anastasiya Rudneva Russia
43  Pavel Savchenko & Leyla Khorozdzhu Russia
43  Nikita Stepanov & Yuliya Bocharova Russia
46  Vladislav Bobrov & Viktoriya Savva Russia
47  Dmitriy Sayankin & Arina Podkolzina Russia
48  Georgiy Lonshakov & Mariya Moskalenko Russia

Round 1 (top 69)

49  Bogdan Okkel & Natalya Tserr Russia
50  Boris Brokhovetskiy & Marina Sibirtseva Russia
50  Vadim Khabibulin & Yuliya Vyshinskaya Russia
52  Evgeniy Davydov & Yuliya Konkova Russia
52  Nikita Golubnichiy & Svetlana Maksimkina Russia
54  Evgeniy Ivanov & Tatyana Andreeva Russia
54  Vladislav Motorkin & Anastasiya Kulkova Russia
54  Evgeniy Serikov & Marina Filonchik Russia
57  Mikhail Ermakov & Mariya Mochalkina Russia
57  Evgeniy Temlyantsev & Milana Serdyuk Russia
59  Ruslan Masalimov & Vlada Volkova Russia
59  Abram Safonov & Olga Spitsyna Russia
61  Aleksandr Kurichev & Yuliya Frolova Russia
62  Roman Zolotarev & Anastasiya Filyushina Russia
63  Stanislav Surovtsev & Maria Razhina Russia
64  Oleg Baranov & Anastasiya Rodionova Russia
65  Viktor Miroschnichenko & Mariya Manakova Russia
66  Konstantin Khancha & Anastasiya Bogochanova Russia
67  Evgeniy Zelenskiy & Yana Moskovchenko Russia
68  Ilya Maksimov & Anna Konochkina Russia
69  Mikhail Skorobogatov & Ekaterina Frizen Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}