Results from Vivat, Russia 2007 - Junior I Standard Saturday, 30 June 2007
Check how to advertise your product with us

Vivat, Russia 2007
Russia - Sochi Saturday, 30 June 2007

Junior I Standard Saturday, 30 June 2007

Final

1  Maksim Belikov & Anastasiya Zakharchuk Russia
2  Filipp Maryanovskiy & Zlata Prykhodko-bosova Ukraine
3  Alexey Barkov & Anna Grischenko Russia
4  Vladimir Zubov & Mariya Eliseeva Russia
5  Vladislav Tkachenko & Aleksandra Tarasenko Russia
6  Kirill Rychagov & Lyudmila Alferova Russia
7  Nikita Golubnichiy & Svetlana Maksimkina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Vladimir Tkachuk & Polina Mamykina Russia
9  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
10  Teymur Akhmedov & Natalia Denisova Russia
11  Evgeniy Davydov & Yuliya Konkova Russia
12  Kirill Kamovich & Ekaterina Chetyrkina Russia
13  Ivan Lovkov & Olga Sadkova Russia

Quarter-final

14  Kirill Levchenko & Darya Makarova Russia
15  Aleksandr Oleynikov & Mariya Ruban Russia
15  Vladislav Skirdachev & Sofya Guseva Russia
17  Kirill Muromtsev & Anastasiya Bogomolova Russia
18  Dmitriy Kuvshinov & Elina Schurovskaya Russia
19  Dmitriy Staev & Anastasiya Bogatko Russia
20  Petros Avetisjan & Ana Ivanova Russia
20  Artem Shitov & Elena Kirilenko Russia
22  Ivan Krasnoperov & Anna Putilova Russia
22  Ivan Varfolomeev & Diana Mashukova Russia
24  Nikita Tarasov & Kseniya Armisheva Russia
25  Mark Nabokov & Olga Nechaeva Russia
26  Igor Khmara & Anna Mordanenko Russia

Round 2 (top 50)

27  Nikita Fomenko & Mariya Filippova Russia
27  Andrey Khripkov & Anna Lozhkina Russia
29  Lev Khalemskiy & Mariya Borozdina Russia
29  Grigoriy Ostrovskiy & Yuliya Kalmykova Russia
31  Vladislav Motorkin & Anastasiya Kulkova Russia
32  Nikita Orunov & Veronika Mischenko Russia
33  Domentiy Rakhmatulin & Mariya Fonareva Russia
34  Mikhail Ermakov & Mariya Mochalkina Russia
34  Mikhail Skorobogatov & Ekaterina Frizen Russia
34  Andrey Soldatov & Valeriya Samsonkina Russia
37  Boris Brokhovetskiy & Marina Sibirtseva Russia
38  Vladislav Bobrov & Viktoriya Savva Russia
38  Andrey Yeremin & Anastasiya Torchilina Russia
40  Evgeniy Serikov & Marina Filonchik Russia
40  Roman Tagiltsev & Daria Pastukhova Russia
42  Bogdan Okkel & Natalya Tserr Russia
42  Andrey Trubaenko & Valeriya Lobova Russia
44  Grigoriy Parygin & Valeriya Berendya Russia
45  Ilya Moliuzhenko & Kristina Atalla Russia
46  Vadim Khabibulin & Yuliya Vyshinskaya Russia
47  Pavel Plotnikov & Darya Koshutina Russia
47  Evgeniy Zelenskiy & Yana Moskovchenko Russia
49  Pavel Savchenko & Leyla Khorozdzhu Russia
50  Dmitriy Radchenko & Yuliya Tarasova Russia

Round 1 (top 61)

51  Anatoliy Konyshev & Olga Chivozertseva Russia
52  Viktor Miroschnichenko & Mariya Manakova Russia
53  Roman Fatakh & Yuliya Kulemina Russia
53  Evgeniy Ivanov & Tatyana Andreeva Russia
53  Rostislav Kolesnik & Anastasiya Rudneva Russia
56  Georgiy Lonshakov & Mariya Moskalenko Russia
56  Nikita Stepanov & Yuliya Bocharova Russia
58  Stanislav Surovtsev & Maria Razhina Russia
59  Ilya Maksimov & Anna Konochkina Russia
60  Konstantin Khancha & Anastasiya Bogochanova Russia
61  Aleksey Maltsev & Polina Filatova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}