Results from Antwerp Diamond Cup - WDSF World Open Standard Sunday, 10 February 2019
Check how to advertise your product with us

Antwerp Diamond Cup
Belgium - Antwerpen Friday, 08 February 2019

WDSF World Open Standard Sunday, 10 February 2019

Final

1  Evgeniy Nikitin & Anastasiya Milyutina Russia
2  Tomas Fainsil & Violetta Posmetnaya Germany
3  Anton Besedin & Ekaterina Strelkova Russia
4  Vadim Shurin & Anastasia Meshkova Russia
5  Daniil Ulanov & Kateryna Isakovych Cyprus
6  Pasquale Farina & Sofie Koborg Denmark
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  David Odstrcil & Tara Bohak Czech Republic
8  Dariusz Mycka & Madara Freiberga Poland
9  Leonid Khokhlov & Aleksandra Shoshneva Russia
10  Winson Tam & Anastasia Novikova Canada
11  Marco Bodini & Kristina Charitonovaite Italy
12  Matteo del Gaone & Ekaterina Utkina Russia

Quarter-final

13  Bartlomiej Szkutnik & Agata Brychcy Poland
14  Dmitriy Chelpanov & Yana Masharova Russia
15  Yaroslav Semenenko & Aleksandra Piszczek Ukraine
16  Jean Gueudry & Ilmira Yarullina France
16  Eros Sciamanna & Anna Jaglinska Poland
18  Ilya Gasanov & Lyudmila Raevskaya Russia
19  Dmitriy Erofeev & Polina Erosh Italy
19  Viktor Povolotskiy & Elena Natacheeva Russia
21  Stanislav Slomchinskiy & Elizaveta Denisova Italy
22  Ivan Vinogradov & Anastasia Diakova Russia
23  Kazuki Hachiya & Madoka Minakawa Japan
24  Niklas Patt & Alisa Ushakova Germany

Round 2 (top 48)

25  Jody Schoonus & Kim De Haan Netherlands
26  Daniel Muller & Anna Gommer Germany
27  Aleksander Grieger & Hanna Maciejewska Poland
27  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
29  Patrizio Pirola & Nienke Wichers Netherlands
30  Joost Findhammer & Sina Sawall Netherlands
31  Patrik Seretin & Ema Pilic Croatia
32  Stefan Cloudt & Eline Cloudt Netherlands
32  Ange Menchini & Marie Robert Belgium
32  Olle Viltok & Karoliina Smiltins Estonia
35  Kacper Greczynski & Natalia Dabrowska Poland
35  Egor Ionel & Rita Schumichin Germany
37  Maciej Florek & Katharina Reichel Netherlands
38  Tobias Soencksen & Angi Solymosi Germany
38  Jakob Stenbaek & Malou Dyrekaer Matthiesen Denmark
40  Jules Edouard Cabart & Anne-victoire Cabart France
40  Marcel Maison & Christiane Roth Germany
40  Fabio Pecoraro & Nynke van Erven Netherlands
40  Marc Reif & Maria Germershausen Germany
40  Vitaliy Vinogradov & Anna Kostyunina Russia
40  Alexander Voges & Laura Pohlmann Germany
46  Bas Diphoorn & Denise Dols Netherlands
46  Jamie Groeneveld & Lesley Groeneveld Netherlands
46  Daniel Reus & Sanne Van Den Berg Netherlands

Round 1 (top 61)

49  Arnauld Marrou & Anna Naidenko France
50  Daan Bakker & Cecillia Lokhoff Netherlands
50  Ralf Vieveen & Chantal Dalemans Netherlands
52  Matei Teodoru & Silvia Ramona Strimbei Romania
53  Rick Groot & Aukje Weinzierl Netherlands
54  Mike Habraken & Britt Habraken Netherlands
55  George Borisov & Ada Au Hong Kong
56  Bert Groot & Eline De Water Netherlands
57  Dennis Dikkers & Tanja Deboer Netherlands
57  Sven Rombouts & Kristel Verstrepen Belgium
59  Robert Auberger & Josiane Auberger France
59  Roberto Scorzosi & Elisa Marini Italy
59  Malcolm van Hemert & Martine Vos Netherlands
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}