Results from Antwerp Diamond Dancesport Cup - WDSF World Open Standard Sunday, 11 February 2024
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Antwerp Diamond Dancesport Cup
Belgium - Antwerpen Saturday, 10 February 2024

WDSF World Open Standard Sunday, 11 February 2024

Final

1  Marco Bodini & Kristina Charitonovaite Italy
2  Bartlomiej Szkutnik & Agata Brychcy Poland
3  Matteo del Gaone & Ekaterina Utkina Italy
4  Simas Seikauskas & Liucija Norusaite Lithuania
5  Armand Fazullin & Klaudia Iwanska Poland
6  Iliya Dobrev & Darya Posipaj Bulgaria
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Ilya Gasanov & Anna Carbone Italy
8  Karolis Burneikis & Fabien Lax Germany
9  Erik Kem & Viktoria Grushevskaja Germany
10  Vladislav Tsikhanovskiy & Veronika Tsikhanovska Ukraine
11  Aurimas Meska & Aine Rutkauskaite Lithuania
12  Gabriel Korpas & Vanessa Murajdova Slovakia

Quarter-final

13  Egor Nikolaev & Jerry Lee Hong Kong
14  Laurynas Makarovas & Gabija Damašiute Lithuania
15  Davide Corrodi & Maja Kucharczyk Switzerland
16  Florian Baudoux & Natalia Sadowska France
17  Edoardo Picco & Martina Rossi Italy
18  Gabriele Bono & Roxana Dinca Romania
18  Hiroaki Onishi & Sakina Onishi Japan
18  Pijus Palskys & Anna Berzina Lithuania
21  Dawid Duda & Betija Kaire Latvia
21  Andrei Neagu & Nicol Slobodová Romania
21  Edoardo Saltarelli & Marzia Bonilauri Italy
24  Sergey Varnitsyn & Cassandra Poulsen Denmark

Round 2 (top 49)

25  Volodymir Kasilov & Yulia Dreier Russia
26  Michal Salwin & Marta Dziashkevich Poland
27  Matteo Cesaretti & Emily Matthies Germany
28  Michal Ciopala & Julia Nawalny Poland
29  Stefan Cloudt & Eline Cloudt Netherlands
30  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
31  Edoardo Cantarella & Asia Gentili Italy
31  Justas Gedgaudas & Vesta Šefleryte Lithuania
33  Christoph Konetschny & Amelie Pfeifenberger Germany
34  Daviti Arabuli & Alessia Gjergji Italy
34  Lasse Hambrecht & Rebecca Börger Germany
36  Peter Spasov & Jennifer Busta Germany
36  Qiao Yutong & Yang Xinyi China
38  Krisztian Kulják & Sophia Schnobrich Germany
39  Lukas Gandor & Natalie Pusch Germany
40  David Jodl & Audrey Habel France
40  Tobias Solymosi & Angi Solymosi Germany
42  Marvin Fischer & Daphne Fischer Germany
42  Ander Saago & Valeria Ovcharenko Lithuania
44  Axel Jehrlander & Filippa Strand Sweden
44  Liu Yuhao & Zhan Yiwen China
46  Léo Crespin & Mathilde Carol France
46  Cosmin Andrei Grapcenco & Teodora Munteanu Romania
46  Faustas Naruskevicius & Mille Brydegaard Denmark
46  Jingzhe Qiu & Chenzhu Wang China

Round 1 (top 67)

50  Dennis Van Gerven & Samantha Van de Wal Netherlands
51  Marian Lungu & Bianca Condopol Romania
52  Camillo Sulzer & Eva Wigger Germany
53  Richard Sianta & Anna Maltseva Slovakia
53  Martin Trebos & Carla Loudenot France
55  Fabian Bertucat & Sienna Guillaud-Checchini France
55  Roel Findhammer & Milou Serbée Netherlands
55  Tom Loudenot & Eve Habel France
58  Paul Groot & Jaimy Blom Netherlands
59  Vladislav Davidyuk & Linn Stal Sweden
59  Bert Groot & Roxenne Gebben Netherlands
59  Brian Van Riel & Kirsten Branderhorst Netherlands
62  Bart Aben & Leanne Scholtes Netherlands
62  Tudor Gabriel Andrei & Ami Yoshikawa Japan
62  Gijs Bongers & Sandrine Willemsen Netherlands
62  Shi Long & Xiao Chenxi China
62  Ruben Van Osch & Berit Quist Netherlands
62  Benoît Viguier & Laura Verkerk Netherlands
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}