Results from CSKA Cup 2004 - Victory Waltz - IDSF Open Latin Sunday, 09 May 2004
Check how to advertise your product with us

CSKA Cup 2004 - Victory Waltz
Russia - Moscow Saturday, 08 May 2004

IDSF Open Latin Sunday, 09 May 2004

Final

1  Dmitry Zhukov & Maria Bopkova Russia
2  Maxim Kochura & Alena Zanitsyna Russia
3  Anton Vaulin & Anastasia Selivanova Russia
4  Vasili Marchenkov & Marina Skripnichenko Russia
5  Alexander Berezine & Irina Pechenova Russia
6  Mikhail Marinich & Natalia Revkova Russia
7  Denis Shepelev & Anna Abakumova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Ruslan Ramazanov & Natalia Adam Russia
9  Valentin Voronov & Yulia Musikhina Russia
10  Mikhail Fadeev & Iulia Vorosilova Moldova
10  Alex Ravdel & Anastasia Gorokhova Russia
12  Roman Panin & Ekaterina Zaitseva Russia
13  Dmitriy Litvinov & Anastasia Kiseleva Russia
14  Igor Antisferov & Anastasija Erofeeva Russia

Quarter-final

15  Aleksandr Kaliuzhnyi & Svetlana Bubnova Russia
16  Alexander Andreev & Irina Domokurova USA
17  Evgeni Losev & Anna Gudyno Russia
17  Dmitrii Taruta & Yelena Parshukova Moldova
19  Alexandr Sokolov & Julia Chernova Russia
20  Mikhail Solovyev & Kristina Tsvetkova Russia
21  Dmitri Pakhomov & Yekaterina Migunova Russia
22  Denis Podolski & Yuliya Kushnirenko Russia
22  Oleg Vdovin & Anna Satsuk Russia
24  Denis Denisov & Vitalia Sentchenkova Russia
24  Artem Gritsiuk & Maria Netkach Russia
26  Alexey Zakharin & Yulia Belyak Russia

Round 2 (top 51)

27  Alexander Frolov & Nadiezda Stepochkina Russia
27  Nikita Lebedev & Alisa Sadovnikova Russia
27  Temur Margania & Elena Osinina Russia
27  Vadim Usovitch & Marina Chernoshei Byelorussia
31  Aleksiei Fateev & Liubov Ignatiev Russia
32  Pavel Goniukov & Nune Akopyan Russia
32  Dimitri Lomakin & Anna Lapteva Russia
32  Sergei Salov & Tatiana Perederei Russia
35  Andrey Gorbunov & Yulia Fadeeva Russia
35  Aleksei Sokolkov & Evgenia Golikova Russia
37  Daniil Vaulin & Alina Mokeeva Russia
38  Reza Khazeev & Veronika Klyushina Russia
39  Igor Popov & Anna Kozyreva Russia
40  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Russia
41  Artem Somov & Ekaterina Somova Russia
42  Nikolai Smodlev & Anna Smodleva (aka Gushina) Russia
43  Vassili Delovov & Katerina Dorozhkina Russia
44  Artem Gorelov & Natalia Detusheva Russia
44  Dmitry Mikheev & Ksenia Mikheeva Russia
44  Aleksei Sonin & Maria Sachkova Russia
47  Anton Kovalev & Anastasiya Domot Russia
48  Aleksandr Kuvshinov & Elina Smirnova Russia
48  Maksim Murashev & Inga Kapkanschikova Russia
50  Mikhail Borgolyshkinskiy & Ekaterina Blokhina Russia
50  Dmitri Polikarpov & Nadezhda Ivleva Russia

Round 1 (top 62)

52  Sergey Dementyev & Lubov Odnoral Russia
52  Vasiliy Komarov & Alisa Lobanova Russia
54  Andrei Akatov & Olesia Samsonova Russia
54  Maksim Peshekhonov & Elena Abezyaeva Russia
54  Aleksey Shishlenkov & Irina Venevtseva Russia
54  Andrei Smirnov & Zhanna Shurtseva Russia
58  Dmitri Gunyaev & Vera Gracheva Russia
58  Dmitriy Semin & Natalya Antonova Russia
58  Vladimir Tychina & Alexandra Konkina Russia
61  Ruslan Kerimov & Anastasiya Dmitrieva Russia
62  Michail Kulikov & Ekaterina Starostina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}