Results from Chisinau Open 2019 - WDSF European Champ Youth Standard Monday, 14 October 2019
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Chisinau Open 2019
Moldova - Chisinau Sunday, 13 October 2019

WDSF European Champ Youth Standard Monday, 14 October 2019

Final

1  Vladislav Untu & Polina Baryshnikova Moldova
2  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Romania
3  Ivan Reshetnikov & Elizaveta Kharinova Russia
4  Dragosh Chimbir & Beatricia Rotaru Moldova
5  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Lithuania
6  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Gabriele Bono & Aurora Gioncada Italy
8  Jakub Brück & Marina Makarenko Czech Republic
9  Semen Ezhov & Marianna Butuzova Russia
10  Patrik Buda & Silvia Budova Slovakia
11  Gabriel Korpas & Vanessa Murajdova Slovakia
12  Vladislav Tsikhanovskiy & Veronika Tsikhanovska Ukraine
13  Dragos Marian Comsa & Alexandra Cristina Bujor Romania

Quarter-final

14  Andrejs Grinevics & Kornelija Dobrovolskyte Latvia
14  Egor Ionel & Rita Schumichin Germany
14  Kaspar Kaldaru & Agneta Pukk Estonia
17  Georgi Klementjev & Elika Zohhova Estonia
18  Robert Kwasniak & Justyna Labuz Poland
19  Sebastiano Grande & Stefania Sartini Italy
19  Deyan Vlaykov & Emily Vlaykova Bulgaria
21  Ian Vargas Romero & Sheyla Jimenez Mateo Spain
22  Ivan Valeri Zahariev Aguilar & Arina Borgoyakova Spain
23  Mikita Zherdev & Darina Antonova Ukraine
24  Sjoerd van Rijn & Jordan Koene Netherlands

Round 2 (top 37)

25  Roberts Andersons & Katrina Paula Maksimova Latvia
25  Ron Brener & Michal Itelman Israel
25  Eetu Lamsa & Emilia Prykäri Finland
28  David Jenner & Elisabeth Tuigunov Germany
29  Eyal Ataly & Karin Kaykov Israel
30  Kacper Greczynski & Natalia Dabrowska Poland
31  Jonas Tomanek & Sarka Kosmakova Czech Republic
32  Dennis Aisenstadt & Emily Graakjaer Damm-Jakobsen Denmark
33  Sergey Varnitsyn & Cassandra Poulsen Denmark
33  Sevastyan Zolotov & Irina Komar Byelorussia
35  Leon Mühleder & Liliana Farkas Austria
36  Justas Gedgaudas & Aine Rutkauskaite Lithuania
37  Roy Kricheli & Kseniya Karpova Austria

Round 1 (top 53)

38  Florian Baudoux & Natalia Sadowska France
39  Andre Viana & Daniela Marreiros Portugal
40  Axel Jehrlander & Ines Maria Stefanescu Sweden
41  Lassi Kokkonen & Saaga Bruun Finland
42  Andrej Ivanina & Gaelle Anton France
43  Patrik Seretin & Ema Pilic Croatia
44  Vetle Kleveland & Helene Au Norway
44  Mikita Lukashou & Sandrina Cruijsberg Netherlands
46  Patrik Klun & Marusa Rako Slovenia
47  Georgi Gochev & Valeriya Kostova Bulgaria
47  Karoly Peter Kovacs-Kalic & Zsófia Balogh Hungary
49  László Fábián Dávid & Ingrid Dodé Hungary
50  Yigit Alemdaroglu & Nehir Polat Turkey
50  Gabriel Leo Ivarsson & Sandra Dilja Kristinsdóttir Iceland
50  Shane Lincoln & Emma Merrigan Ireland
50  Žan Stajan & Ana Stajan Slovenia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}