Results from Europa Imperial Championships - Junior Latin Champ Sunday, 08 October 2017
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Europa Imperial Championships
England - Gatwick Sunday, 08 October 2017

Junior Latin Champ Sunday, 08 October 2017

Final

1  Qi Peng Ou & Yangshan Ou China
2  Andrey Sokolov & Polina Kulakova Russia
3  Oleksiy Bonkovskyy & Vladyslava Vursalova Ukraine
4  Maxsim Proskurin & Viktoriya Vorontsova Russia
5  Yi Fan Wei & Yu Tong Wang China
6  Shi Xiao Tang & Wang Yan China
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Dmitriy Rodin & Elizaveta Perepelitsa Ukraine
8  Chenling Wu & Lanxin Xu China
9  Marsel Nikitin & Sofìya Nikitina Ukraine
10  Jonas Terleckas & Ruby Castro USA
11  Dmitriy Rozdaybida & Kristina Mendela Ukraine
12  Duo Wang & Xuan Yan China

Quarter-final

13  Zhou Zi Ping & Li Xin China
15  Wu Xiao Hui & Shi Yun Lin China
16  Yu Qiu & Juan Juan Qian Hong Kong
16  Maoguang Teng & Yajie Gu China
18  Matthew Bezzant & Abigail Werner USA
18  Christopher Ponomarenko & Ella Perry England
22  Danil Kolomiets & Daria Kolomiets Moldova
24  Chen Shao Jie & Zl Yu Li China
25  Jin Bo Li & Dan Dan Liu China

Round 2 (top 44)

26  Dee-Varn Jewel & Zoey Swanepoel South Africa
26  Zhang Ze Xu & Jianing Ding China
26  Han Li Yang & Chen Wen Qian China
29  Jincheng Chen & Wen Qian Cui China
30  Mikola Panchenko & Sofìya Alba Ukraine
31  Yan Xuan Xu & Yuhan Chen China
32  Liu Jia Cheng & Zhi Ling Dong China
32  Nikita Kanalyuk & Stasya Melnik Ukraine
32  Jiahao Li & Yijun Su England
35  Yu Bo Gui & Bei Er Tang China
35  Li Quan Wang & Chen Jiang China
37  Jinliang Chen & Guo Zhan China
37  Louis Grove & Ruby Savage England
39  Maksim Apaev & Margarita Evstigneeva Russia
39  Gleb Gavrilicenco & Jana Gavrilicenco England
39  Wen Ge Nie & Rui Zhou Russia
39  Vladislav Pogorilij & Dariya Chumichkina Ukraine
43  Lizhuo He & Xin Xin Kang China
43  Wei Lin & Yu Zi Xie China
43  Zhang Penghui & Ding Hanhan China
46  Si Yuan Deng & Lili Xiao China
47  Andrei Cutashevskii & Maria Turceaninova Moldova
49  Vasilij Semiletov & Sofya Vorobeva Russia

Round 1 (top 73)

50  Daniel Augustin & Evgeniya Halabadzhah Ukraine
50  Yu Huang & Chen Ye China
52  Oleg Chernyshev & Veronika Gireyko Russia
52  Dmitrij Sivchuk & Ekaterina Bushinskaya Ukraine
52  Liu Ze Yue & Wang-Shan Shan China
55  Haoran Sun & Qianer Yang China
55  Junyuan Wu & Mengyao Wu China
57  Li Long Fei & Zhou Jun Yin China
57  Aleksandr Mysyk & Darja Karpukhina Ukraine
57  Rusen Qian & Qianying Huang China
57  Wen Long Xie & Hong Yu Xie China
61  Hao Ze Li Fen & Yen Lin China
62  Gylfi Mar Hrafnsson & Maria-Tinna Hauksdottir Iceland
63  Gabriele Parisi & Elisa Sorrentino Italy
63  Wen Di Yu & Shi Qi Xu China
65  Axel Kvaran & Hildur Bjork Johannsdottir Iceland
67  Mark Chilcote & Ilinca Badic England
68  Denis Konoplin & Elizaveta Korchagina Russia
68  Adrian Romanowski & Sigrun-Rakel Olafsdottir Iceland
70  Robert Donohoe & Grace Ward England
71  Zhendong Li & Degu Cun China
72  Fannar Kvaran & Fanny Helga Thorarinsdottir Iceland
72  Maxim Morris & Issy Dulham England
74  Diego Zucca & Alice Palma Italy
75  Andrea Binda & Eleonora Sassi Italy
75  Georgiy Kars & Anna Mamedova Russia
75  Artur Stroin & Sofiya Kibalnikova Ukraine
78  Timurs Cepurnojs & Keila Swain England
80  Weixin Zhang & Lu Chun Hua China
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}