Results from German Open Championships - GOC Junior I Ten Dance Tuesday, 13 August 2019
Check how to advertise your product with us

German Open Championships
Germany - Stuttgart Tuesday, 13 August 2019

GOC Junior I Ten Dance Tuesday, 13 August 2019

Final

1  Nikita Kulpin & Sofiya Surnakova Russia
2  Razvan Zaharia & Ana Maria Tarzianu Romania
3  Kipras Kura & Aleksandra Chizhik Lithuania
4  Andrej Zharkov & Anastasiya Petrova Russia
5  Vladislav Sokolov & Olga Borzova Russia
6  Maksim Tereshin & Ulyana Zelikovskaya Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrej Starikov & Arina Gladkih Russia
8  Mateusz Stawowy & Sara Silva Poland
9  Armand Georgescu & Maria Bianca Iliescu Romania
10  Aleksei Sitnikov & Anastassia Salamatova Estonia
11  Konstantin Savchenkov & Vladislava Sizova Russia
12  Maksim Gubin & Diana Perevertajlo Russia

Quarter-final

13  Timofej Kostenko & Sofya Safonova Russia
13  Andrij Nikitonok & Katerina Dyachuk Ukraine
13  Bogdan Ursoi & Arina Romanenco Romania
16  Vilius Gruodis & Liepa Samajauskaite Latvia
17  Ricards Krivins & Nellija Vorobjova Latvia
18  Raphael Ilievsky & Emmi Brener Romania
19  Robert Paul Petrea & Sofia Chiorescu Italy
20  Dmitro Forostyanov & Veronìka Mìnkova Ukraine
21  Pranas Mitkus & Juste Janciuraite Lithuania
22  Danylo Kalinskyy & Marta Bumatsenko Poshyvak Ukraine
23  Dumitru Vrednic & Andreea Sturzinschi Romania
24  Artemij Kim & Aleksandra Korneva Russia

Round 2 (top 48)

25  Adam Sapojnikov & Yasmin Sakharov Israel
25  Nikita Shlyahtintsev & Tatyana Zhila Russia
27  Julius Išganaitis & Guoste Grikštaite Lithuania
27  Leo Sultan & Alessia Barbieri France
29  Armands Goldbergs & Marija Golubeva Latvia
30  Oleksandr Martinenko & Mariya Gorbach Ukraine
30  Jan Stupnikov & Sofia Plaksina Estonia
32  Bogdan Ioan Pop & Mara Lechintan Romania
33  Mihail Sheshurin & Arina Pravduhina Russia
34  Houwang Chen & Haiyu Zhao China
34  Nichita Gustiuc & Arina Cerches Moldova
34  Codrin Andrei Raspopa & Andreea Alesia Pascau Romania
37  Francisco Ramos & Leonor Gonçalves Portugal
38  Cosmin Nicolaescu & Erica Turcan Moldova
38  Alexandr Scoarta & Alexandra Ciorba Romania
40  Nick Mogilevskis & Julia-Christin Schafer Germany
41  Karmel Sumkin & Daiana Kandelis Israel
42  Ilya Chertovskih & Alina Tyuryuhanova Russia
43  Josan Dragos & Melisa Iacub Moldova
43  Andrej Rozhkov & Polina Dubeiko Russia
45  Darius Bajureanu & Iuliana Cubreacov Moldova
46  Michael Merz & Erika Weckerle Germany
47  Maksim Ponomarev & Polina Zemlyanaya Russia
48  Vlad Ursachi & Ana-Maria Golea Moldova

Round 1 (top 63)

49  Filippo Cignoni & Evita Vasiliauskaite Italy
49  Andrej Olhovik & Karina Kornisheva Ukraine
51  Egor Polscin & Mirella Sirbu Moldova
52  Jaime Martinez Ibanez & Ulyana Bukataya Spain
53  Pavel Nupreichuk & Anhelina Tarasevich Estonia
54  Cezar Constantin Ionescu & Carina Denisa David Romania
55  Haiyang Feng & Wang Xinyu China
56  Filip Jerzy Radecki & Klara Wiktora Radecka Poland
57  Richard Volf & Veronika Dostálová Czech Republic
58  Yibo Zhao & Jiaqi Li China
59  Krisztian Jozsef Andrucsak & Petra Molnár Hungary
59  Szabolcs Pillmann & Lilla Sára Szekeres Hungary
61  Zhuhao Liang & Xingyou Xia China
62  Simon Kral & Julie Kubíková Czech Republic
63  Kaibo Yang & Gaoting Li Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}