Results from German Open Championships - GOC Juvenile II Latin Saturday, 17 August 2019
Check how to advertise your product with us

German Open Championships
Germany - Stuttgart Tuesday, 13 August 2019

GOC Juvenile II Latin Saturday, 17 August 2019

Final

1  Jegors Prokins & Polina Karimova Latvia
2  Stepan Bajkalov & Elizaveta Shingaleeva Russia
3  Ivan Marinich & Veronìka Ryabchuk Ukraine
4  Konstantin Romanov & Arina Guzenko Russia
5  Konstantin Sojko & Marselina Muhamadieva Russia
6  Roman Ilyashenko & Anna Kustova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Titas Cesnauskas & Lukrecija Kuraite Lithuania
8  Matvej Osetrov & Eva Germann Russia
9  Patrick Cristian Costea & Iulia Elena Gradea Romania
10  Lukas Jasinevicius & Anastasiya Kulpina Russia
11  Dumitru Vrednic & Andreea Sturzinschi Romania
12  Martin Makarov & Regina Peik Estonia

Quarter-final

13  Ivan Shubnikov & Eva Ratnikova Russia
14  Nichita Gustiuc & Arina Cerches Moldova
14  Lulian Vald & Aibhinn Brewer Ireland
16  Robert Të & Aleksandra Dadon Russia
17  Maksim Yudin & Anastasiya Babushkina Russia
18  Cosmin Nicolaescu & Erica Turcan Moldova
18  Marius Tiberiu Padurean & Adelina Stanciu Romania
20  Dmitrij Neledinskij & Aleksandra Kablova Russia
20  Robert Shefer & Sofiya Davydova Russia
22  Gustas Dovydaitis & Gerda Markeviciute Lithuania
23  Nikita Petrov & Varvara Saharova Russia
23  Arsenìj Volyanyuk & Anastasiya Samojlenko Ukraine

Round 2 (top 49)

25  Josan Dragos & Melisa Iacub Moldova
25  Yaroslav Nurumov & Ekaterina Tikhonova Latvia
25  Buzdugan Sabin & Tomita Rebeca Bulgaria
25  Christian Vovk & Sofiia Valeeva Germany
29  Nicolas Valentin Denius & Xenia Remmele Germany
29  Gracjan Ruminski & Natalia Wozniak Poland
29  Gleb Tkachenko & Solomiya Savran Germany
32  Semen Lebedev & Sofya Konstantinova Russia
33  Karlis Bluzmanis & Marta Filimonova Latvia
33  Philipp Bogdanov & Seraphina Bogdanov Germany
33  Leonid Litvinov & Maryana Gripich Russia
33  Ivan Mysyakin & Amina Sedova Russia
33  Andrei Neagu & Raluca Matei Romania
33  Egor Shurashov & Elizaveta Rogova Russia
39  Timéo Fabrici & Clara Janicki France
40  Egor Chumak & Solomiya Pelyuh Ukraine
40  Albert Ivan & Ana Rebeca Mitica Romania
42  Maximilian Seebacher & Alexandra Memiac Germany
43  Darius Bajureanu & Iuliana Cubreacov Moldova
43  Jose Pereira & Elisabeth Martinov Portugal
45  Vlad Ursachi & Ana-Maria Golea Moldova
46  Raul Gabriel Radu & Ioana Usvat Romania
46  Adam Breki Tryggvason & Indiana Iris Hafsteinsdottir Iceland
48  Alexandru Taran & Sofia Rosca Moldova
49  Erik Rettich & Julia Scheibel Germany

Round 1 (top 72)

50  Eduard Andrei Cosofret & Ioana Ryana Sandu Romania
50  Henri Arpad Hofmeiser & Kseniya Selyukova Germany
50  Fedor Kopytov & Elizaveta Pavlyuk Russia
50  Stefan Mantu & Gabriel Petelca Ukraine
50  Mathias Andrei Moraru & Ioana Maia Hutanu Romania
50  Aleksej Zheleznov & Milena Mubarakshina Russia
56  Georgiy Andreev & Elizaveta Solkaryan Russia
56  Daniil Kurkin & Ekaterina Yaroshchuk Russia
56  Kirill Lilleberg & Victoria Makarov Estonia
59  Alexandru Marian Sabin & Iasmina Aniela Andreea Roibu Romania
60  Nikolas Yeremitsa-Mavidi & Daria Piskarova Ukraine
61  Eyal Barry & Mika Barry Germany
61  Cristian Ghibu & Sofia Gustiuc Romania
61  Julian Holzmann & Anna Smolska Germany
64  Laurentii Caracuian & Emili Procopciuc Moldova
64  Daniel Stoll & Lidia Stoll Germany
66  Patrik Ferenc Patai & Regina Alexandra Lévai Hungary
67  Kirill Hurtin & Sofya Zykova Russia
68  Erwin-Michael Boden & Emma-Nicole Boden Romania
68  Bogdan Marian Chira & Iulia Maria Cordea Romania
70  Anthony Krotmann & Johanna Bühn Germany
70  Paul Wawrzyniak & Victoria Wawrzyniak Germany
72  Sebastian Cojocari & Daria Taran Bulgaria
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}