Results from Grand Prix Dynamo 2018 - Junior B Latin Friday, 09 March 2018
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Dynamo 2018
Russia - Moscow Friday, 09 March 2018

Junior B Latin Friday, 09 March 2018

Final

1  Andrej Kuznetsov & Mina Li Kazakhstan
2  Pavel Chernykh & Darya Yakovleva Byelorussia
3  Aleksandr Funtov & Valeriya Dunaeva Russia
4  Andrej Zarubanov & Mariya Remizova Russia
5  Evgenij Bodyaev & Stefaniya Silina Russia
6  Timur Yakimovskij & Aleksandra Shishkina Kazakhstan
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Sergey Kopylov & Viktoriya Gubkina Russia
7  Aleksandr Zaruba & Valeriya Romanchuk Russia
9  Elisej Ermakov & Mariya Gonchar Russia
9  Nikita Nazarenko & Arina Thakahova Russia
11  Behruz Sadykov & Viktoria Zakirova Russia
12  Ilya Yaurov & Marina Shiryaeva Russia

Quarter-final

13  Aleksej Ostrovskij & Kira Tkachëva Russia
14  Maksim Apaev & Margarita Evstigneeva Russia
14  Maksim Mosyakov & Elena Knyazeva Russia
14  Almaz Salihov & Eva Belokrylova Russia
17  Oleg Kukushkin & Anastasiya Voinkova Russia
17  Vitalij Sidorenko & Angelina Naumenko Russia
19  Ilya Gurin & Ilsina Salimgaraeva Russia
19  Arkadij Nizkin & Anastasiya Andropova Russia
21  Nikita Korolev & Milana Timergalieva Russia
22  Maksim Yudin & Anna Kirillova Russia
23  Maksim Perestoronin & Viktoriya Hazieva Russia
23  Yaroslav Valiahmetov & Anastasiya Valiahmetova Russia

Round 2 (top 47)

25  Dmitriy Dobrovolskiy & Amina Gomleshko Russia
25  Evgenij Kotov & Mariya Suhobrusova Russia
25  Egor Overchenko & Ekaterina Vazyulina Russia
25  Stanislav Salnev & Mariya Rumyanceva Russia
25  Timur Sayaliev & Polina Sokolova Russia
25  Leonid Shishkin & Arina Lubinova Russia
31  David Aylarov & Amaliya Aminova Uzbekistan
31  Vladimir Kosygin & Polina Peganova Russia
31  Dinislam Latypov & Alisa Yakupova Russia
31  Aleksandr Naumov & Elvira Mananova Russia
35  Ilya Belozerov & Mariya Grigoreva Russia
35  Egor Medvedev & Polina Kondratenko Russia
37  Aleksandr Grevtsev & Zlata Grevtseva Russia
37  Aleksej Katyagin & Anna Drobysheva Russia
39  Nikita Gluhov & Yuliya Ajtuganova Russia
39  Danil Savchenko & Anastasiya Miroshnichenko Kazakhstan
39  Dmitrij Taganov & Darya Moroz Russia
42  Stepan Chistotin & Nika Parahina Russia
42  Vladimir Ivanov & Anastasiya Mulyukina Russia
44  Artem Flyagin & Alisa Serova Russia
44  Andrey Kan & Farrina Sultanova Russia
44  Vladimir Sherstnëv & Viktoriya Nurhanova Russia
47  Maksim Tsyplenkov & Alisa Klejmenova Russia

Round 1 (top 70)

48  Georgiy Makarov & Polina Neyshlos Russia
48  Vasilij Nikulin & Sofya Berezina Russia
48  Nikita Osolodchenko & Sofya Horoshilova Russia
51  Stepan Bakurov & Anna Polunina Russia
52  Egor Agafonov & Valeriya Korotaeva Russia
52  Ruslan Shirokov & Anastasiya Vorobeva Russia
52  Andrey Sorokin & Alina Gribova Russia
52  Valentin Vasilev & Omina Mahmadbekova Russia
56  Anton Lahtin & Yuliya Goryunova Russia
56  Maksim Troitskij & Darya Kiriazi Russia
56  Nikolaj Yakovlev & Viktoriya Mushkina Russia
59  Andrej Byalkin & Mariya Slepuhina Russia
59  Aleksandr Kutishchev & Ameliya Frolova Russia
59  Oleg Litsentov & Aleksandra Vinnikova Russia
59  Semen Reshchekov & Darina Belkina Russia
59  Andrej Ryahovskij & Mariya Pervakova Russia
64  Yaguar Kovalev & Kseniya Boltneva Russia
65  Maksim Kustov & Sofiya Sedova Russia
65  Vladislav Shchebet & Violetta Ezhak Russia
67  Daniel Ahmetov & Anastasiya Bikkulova Russia
68  Anton Ozerskij & Anastasiya Sirenko Russia
69  Daniil Ledovskih & Kseniya Chuprina Russia
70  Dmitrij Sklyanin & Ekaterina Voronina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}