Results from II Block Russian Championships - Youth Standard Champ Saturday, 02 March 2019
Check how to advertise your product with us

II Block Russian Championships
Russia - Kazan Saturday, 02 March 2019

Youth Standard Champ Saturday, 02 March 2019

Final

1  Ivan Reshetnikov & Elizaveta Kharinova Russia
2  German Pugachev & Ariadna Tishova Russia
3  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Russia
4  Daniil Patokin & Kseniya Promzeleva Russia
5  Danila Boriskin & Elizaveta Ulyanova Russia
6  Ivan Vinogradov & Anastasia Diakova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Nikita Shipitsin & Anna Zakharova Russia
8  Vladislav Zhigarev & Diana Epeykina Russia
9  Pavel Karpov & Milana Beluga Russia
10  Nikita Kabanov & Valeriya Kulachenkova Russia
10  Nikita Kolotukhin & Elizaveta Dobryakova Russia
12  Maksim Kosharov & Elizaveta Iogan Russia
13  Roman Sidorov & Anastasiya Grishina Russia

Quarter-final

14  Mihail Anureev & Anna Kormyshenkova Russia
15  Kirill Efremenko & Anna Mishenkina Russia
15  Anton Parfenov & Arina Fedorova Russia
17  Artem Ivanov & Anastasia Belova Russia
18  Aleksej Bessonov & Evgeniya Kolmagorova Russia
18  Ivan Nagornev & Vasilisa Hrutskaya Russia
20  Vladimir Kotorov & Anna Shevyreva Russia
20  Anton Perederij & Arina Kolosova Russia
22  Ilya Demin & Aleksandra Yaroshchuk Russia
22  Artem Esayan & Alisa Kirillova Russia
22  Kirill Proshutinskiy & Karina Pushkareva Russia
25  Danila Malyshev & Ekaterina Volotskaya Russia
26  Albert Kostarev & Anna Lutsenko Russia

Round 3 (top 51)

27  Nikolay Sukhanov & Anna Lapteva Russia
28  Igor Gorlov & Aleksandra Smirnova Russia
28  Aleksandr Morozov & Anastasiya Antropova Russia
28  Artemij Panaev & Viktoriya Shklyaeva Russia
28  Maksim Scherbakov & Aleksandra Melnikova Russia
32  Nikita Puchkov & Aleksandra Karpova Russia
32  Georgij Selihov & Tatyana Kuda Russia
34  Daniil Proklov & Anastasiya Kholoschak Russia
35  Maksim Malyshev & Alina Islamova Russia
36  Ivan Evdokimov & Valeriya Mizgert Russia
36  Mihail Sivuhin & Elena Saetskaya Russia
38  Mikhail Avdeev & Olga Naumova Russia
38  Konstantin Baranov & Anastasiya Shipikova Russia
40  Stepan Chernyshev & Mariya Anisimova Russia
40  Vladislav Ogurtsov & Kseniya Belousova Russia
40  Matvej Sizëmov & Inna Yakunina Russia
43  Nikita Ladyzhenskij & Ekaterina Sternard Russia
43  Ivan Marochkin & Viktoriya Fomina Russia
45  Anton Savin & Tatyana Novikova Russia
45  Anton Suslikov & Evgeniya Guk Russia
47  Nikita Beresnev & Elizaveta Ivanova Russia
47  Daniil Zhukunov & Evelina Zhagrina Russia
49  Pavel Dubasov & Polina Popova Russia
50  Egor Pypka & Anna Pypka Russia
51  Aleksandr Malyshev & Mariya Kotova Russia

Round 2 (top 99)

52  Gleb Kryuchkov & Marina Lebedeva Russia
52  Egor Sokolov & Viktoriya Kuzmitskaya Russia
52  Kirill Vantsinov & Darya Dongauzer Russia
52  Stepan Zahryamin & Veronika Portnyagina Russia
56  Semen Kochetov & Diana Khmelnitskaya Russia
56  Vadim Tomilov & Natalya Mazurova Russia
58  Nikolay Kozyrev & Elizaveta Kuznetsova Russia
58  Arseniy Kylinich & Polina Platonova Russia
58  Ilya Zubenko & Mariya Baranovskaya Russia
61  Evgeniy Efimov & Vitalina Shchekaeva Russia
61  Egor Panteleev & Nadezhda Vasileva Russia
63  Arseniy Aristarkhov & Sofya Salyaeva Russia
63  Sergey Nefedov & Mariya Lahej Russia
65  Kirill Borisov & Anastasiya Kachurina Russia
65  Gleb Danilov & Violetta Karnaushenko Russia
65  Aleksandr Fedonenko & Margarita Mikurova Russia
65  Evgenij Zarubanov & Kseniya Lyakisheva Russia
69  Sergey Marushin & Anna Lyubimova Russia
70  Nikita Noyabrskij & Alisa Slomchinskaya Russia
70  Artur Sargasyan & Mariya Savinova Russia
72  Yaroslav Borykin & Ekaterina Zubkova Russia
72  Nikolay Ivanov & Ekaterina Potokina Russia
74  Leonid Bayrak & Ekaterina Nizhegorodova Russia
74  Ivan Krotov & Ekaterina Sidorova Russia
76  Oleg Falin & Anastasia Chegodaeva Russia
77  Savva Barkovskij & Aleksandra Fomenko Russia
78  Semen Minakov & Elizaveta Romashina Russia
78  Daniil Smirnov & Olesya Konovalova Russia
80  Daniil Gluschenko & Sofya Moroz Russia
80  Filipp Ishchenko & Viktoriya Pravdina Russia
82  Timofey Masalitin & Mariya Krivtsova Russia
82  Mihail Novikov & Alina Alieva Russia
82  Dmitrij Ovchinnikov & Alina Gazimagomedova Russia
82  Kirill Shchelkunov & Sofya Turishcheva Russia
86  Dmitrij Lapshin & Varvara Sveridonova Russia
86  Konstantin Mihajlov & Elena Markova Russia
88  Artem Dragulskij & Evgeniya Filatova Russia
88  Semen Medyankin & Galina Makarova Russia
88  Timofey Ozhegov & Yana Shild Russia
91  Filipp Bardin & Mariya Medvedeva Russia
91  Maksim Deryugin & Veronika Soloveva Russia
91  Petr Gavrilov & Nadezhda Artamonova Russia
91  Mihail Zavolzhskij & Ekaterina Bubnova Russia
95  Arhip Shemanaev & Vasilisa Idiyatullina Russia
96  Ilya Lutohin & Olesya Zarubina Russia
97  Roman Ryzhov & Ekaterina Ryzhkova Russia
98  Danila Tarakanov & Nadiya Yahina Russia
99  Marat Bagautdinov & Viktoriya Grudinina Russia

Round 1 (top 138)

100  Eduard Abdrakhmanov & Anastasiya Zolotuhina Russia
101  Andrej Shipilov & Victoria Vlasova Russia
101  Maksim Turkin & Ekaterina Demchenko Russia
103  Ruslan Kalimullin & Milena Kalinina Russia
104  Aleksey Emets & Natalya Reva Russia
104  Kamil Fakhrislamov & Aleksandra Sushentsova Russia
104  Dmitrij Hohlov & Darya Zaharova Russia
107  Chimit Gyrylov & Alina Semenova Byelorussia
107  Ivan Isaichkin & Eva Belova Russia
109  Nikita Bronskiy & Elizaveta Gluhih Russia
109  Nikita Menshov & Alina Kolesova Russia
109  Ivan Shipitsyn & Anastasiya Esse Russia
112  Daniil Sumishevskij & Alena Pronina Russia
113  Dmitry Kuzmin & Mariya Varlamova Russia
114  Sabir Bikbulatov & Viktoriya Serikova Russia
114  Kirill Gulyaev & Viktoriya Molodtsova Russia
114  Vladislav Karbaev & Irina Igolkina Russia
117  Aleksandr Kazakov & Taisiya Kryukova Russia
118  Aleksandr Mezhonov & Anastasiya Yakovleva Russia
119  Danila Kononov & Arina Samoshkina Russia
120  Vladislav Ettinger & Dayana Battakova Russia
120  Andrey Prusakov & Polina Prusakova Russia
120  Daniil Smirnov & Darya Gracheva Russia
123  Ivan Kokin & Kristina Filina Russia
123  Aleksej Kosenko & Darya Smorodina Russia
123  Zakhar Nikitin & Natalya Beltyukova Russia
123  Aleksandr Tolchaev & Melisa Bratchuk Russia
127  Daniil Kalantaev & Alevtina Vorontsova Russia
127  Ilya Pinigin & Alena Popkova Russia
129  Danil Lobanov & Margarita Salyahova Russia
129  Emil Rakhmankulov & Kira Rakhmatulina Russia
131  Danila Karmanov & Polina Shvedova Russia
131  Yakov Mosunov & Anastasiya Dunina Russia
133  Oleg Kukushkin & Anastasiya Voinkova Russia
133  Yurij Migrov & Arina Startseva Russia
135  Yaroslav Dmitriev & Anastasiya Elizarova Russia
135  Pavel Shulyndin & Olesya Mayantseva Russia
137  Nikolay Terebilenko & Arina Sidorova Russia
138  Aleksandr Shapiro & Nadezhda Raldugina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}