Results from Latin Quarter Cup - WDSF Youth Open Latin Saturday, 23 February 2019
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Latin Quarter Cup
Russia - Moscow Thursday, 21 February 2019

WDSF Youth Open Latin Saturday, 23 February 2019

Final

1  Yaroslav Sukmanov & Elizaveta Slavogorodskaya Russia
2  Ron Brener & Michal Itelman Israel
3  Egor Novikov & Darya Prusakova Russia
4  Petr Aleksashin & Natalya Karakotova Russia
5  Ivan Reshetnikov & Elizaveta Kharinova Russia
6  Timofej Serpov & Olga Belyanina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Lev Malgin & Polina Slinkova Russia
8  Nikita Bugaev & Olga Lebedeva Russia
8  Daniil Popov & Elizaveta Nedobej Russia
8  Viktor Tolmachev & Darya Pryamikova Russia
11  Sergey Kolmykov & Kseniya Lytaeva Russia
12  Vladislav Mogilenko & Anastasiya Sulima Russia
13  Nikita Degtev & Yuliya Bolshakova Russia

Quarter-final

14  Mikhail Avdeev & Olga Naumova Russia
15  Artem Bodrov & Anastasiya Shin Kazakhstan
16  Artem Ivanov & Anastasia Belova Russia
17  David Gogua & Veronika Popova Russia
17  Maxsim Proskurin & Arina Bortnikova Russia
19  Yaroslav Markov & Kristina Mironova Russia
20  Albert Kostarev & Anna Lutsenko Russia
21  Nikita Ladyzhenskij & Ekaterina Sternard Russia
21  Mihail Sivuhin & Elena Saetskaya Russia
23  Nikita Eroshenko & Kseniya Larionova Russia
23  Timur Filatov & Almira Aleksanyan Russia
25  Aleksandr Lipantev & Darya Skobeleva Russia
25  Timofey Masalitin & Mariya Krivtsova Russia

Round 3 (top 49)

27  Aleksandr Golovin & Anastasiya Grishankina Russia
27  Semen Kochetov & Diana Khmelnitskaya Russia
29  Maksim Scherbakov & Kseniya Sibusheva Russia
29  Andrej Serpov & Elizaveta Karmalina Russia
31  Igor Doroshenko & Viktoriya Belysheva Russia
31  Nikita Sychev & Kristina Nesterova Russia
33  Arseniy Semenov & Anastasiya Borodkina Russia
34  Aleksey Surzhin & Arina Eliseeva Russia
35  Dmitriy Frolov & Anna Eremenko Russia
36  Evgenij Krasnov & Kristina Bozhuhina Russia
37  Elisej Shevchenko & Arina Safronova Russia
38  Vitaliy Arzanov & Angelina Melnikova Russia
38  Alin-Emanuel Chirpac & Madalina-Emanuela Chirpac Moldova
40  Maksim Morozov & Svetlana Plodushcheva Russia
40  Ilya Zubenko & Mariya Baranovskaya Russia
42  Arseniy Belov & Polina Rachkova Russia
42  Denis Karelov & Ekaterina Gorozhankina Russia
44  Roman Nazarenko & Arina Kudryakova Russia
44  Mihai Ungureanu & Madalina Cecoi Moldova
46  Andrey Buslovskiy & Darya Ryabtseva Russia
47  Pavel Ivanov & Anna Ivanova Russia
47  Ilya Panyusklin & Ekaterina Sysoeva Russia
49  Egor Agaurov & Sofya Vorobeva Russia

Round 2 (top 97)

50  Nikolay Kurchinenko & Maria Smirnova Russia
50  Ivan Parfenov & Julia Lesnikova Russia
50  Vadim Sadykov & Ekaterina Shumilina Russia
53  Arseniy Aristarkhov & Sofia Saliaeva Russia
54  Dmitrij Hohlov & Darya Zaharova Russia
54  Konstantin Smerdov & Valeriya Svetlolobova Russia
56  Egor Isakov & Kseniya Malova Russia
57  Konstantin Cheremisin & Yuliya Shaleva Russia
57  Andrey Nedoseko & Ekaterina Martyanova Russia
57  Aleksandr Zvyagintsev & Anastasiya Solomatina Russia
60  Radomir Filin & Polina Sinyachkina Russia
60  Nikita Nikitin & Natali Moraru Russia
62  Mikhail Ryzhov & Olesya Remizova Russia
63  Aleksandr Chiryatnikov & Elizaveta Vasenina Russia
64  Ivan Grents & Eva Printsman Russia
65  Valerij Cherkasov & Mariya Prokopenko Russia
65  Denis Lamzin & Aleksandra Savinova Russia
65  Ivan Popov & Natalya Bikeeva Russia
68  Timur Halidov & Vitalina Ostanina Russia
68  Egor Leonov & Elina Shestopalova Russia
68  Daniil Sysoev & Anastasiya Feklistova Russia
71  Semen Minakov & Elizaveta Romashina Russia
72  Timur Sayaliev & Polina Sokolova Russia
73  Aleksandr Ozerov & Polina Panina Russia
73  Anton Perederij & Arina Kolosova Russia
75  Gleb Donskoy & Mariya Muratova Russia
75  Ivan Mezentsev & Darya Matsitskaya Russia
75  Filipp Sergunin & Valeriya Hrushkova Russia
78  Vladislav Churakov & Viktoriya Kazatskaya Russia
78  Ivan Fedorenko & Majya Sokolova Russia
80  Semen Medyankin & Galina Makarova Russia
80  Sergey Petrov & Olesya Andreeva Russia
80  Stanislav Solovev & Mariya Galankina Russia
80  Egor Syrov & Ekaterina Pleshkova Russia
80  Vadim Taratonov & Yuliya Petrova Russia
85  Timofej Isajchev & Adelina Shyntemirova Russia
85  Gleb Lyapustin & Yuna Shajmuhametova Russia
87  Eldar Alibekov & Galina Savenkova Russia
87  Dmitrij Bobrov & Anfisa Kilpa Russia
87  Nikita Kalugin & Darina Gyulmetova Russia
87  Dmitry Kuzmin & Mariya Varlamova Russia
91  Ivan Lebedev & Tamara Kuleshova Russia
92  Aleksej Abramov & Kseniya Kazanina Russia
92  Andrej Ternovoj & Elizaveta Zykova Russia
94  Pavel Dubasov & Polina Popova Russia
94  Andrej Zarubanov & Aleksandra Chugunnikova Russia
96  Oleg Kukushkin & Anastasiya Voinkova Russia
96  Ilya Sveshnikov & Zoya Shevrygina Russia

Round 1 (top 141)

98  Sergej Dyachkov & Margarita Kovalchuk Russia
98  Aleksej Ushakov & Darya Gevlicheva Russia
100  Andrej Anisimov & Anna Kirichok Russia
100  Aleksej Bolshov & Kristina Volkova Russia
100  Yurij Kalintsev & Marina Grabovskaya Russia
103  Aleksandr Sitchikhin & Yuliya Ustyakina Russia
104  Ilya Kolesnikov & Anzhelika Grigorevskaya Russia
104  Stepan Nazolin & Elizaveta Leonova Russia
104  Eldar Sulejmanov & Darya Verkina Russia
104  Pavel Vikulin & Diana Bohina Russia
108  Maksim Grevtsev & Daria Kriukova Russia
108  Ilya Martynovich & Veronika Zharova Russia
108  Yurij Todoshev & Kseniya Litovkina Russia
108  Daniil Zabrodskij & Darya Kuzmina Russia
112  Stepan Gerasimov & Elizaveta Melnikova Russia
112  Artem Kovshov & Elizaveta Zuhar Russia
114  Gleb Kryuchkov & Marina Lebedeva Russia
114  Daniil Molchanyuk & Ekaterina Kuzmina Russia
114  Roman Safargaliev & Sofiya Doronina Russia
114  Andrey Shalpegin & Valeriya Mokanu Russia
118  Ivan Kurnikov & Galina Grimalyak Russia
119  Kirill Puchkov & Alina Grebenschikova Russia
119  Daniil Smirnov & Darya Gracheva Russia
121  Leonid Dimitrienko & Kseniya Kurilenko Russia
121  Aleksandr Dutov & Aleksandra Vinnikova Russia
121  Mihail Kuznetsov & Anastasiya Razdajbedina Russia
121  Egor Prikazchikov & Natalya Ruzova Russia
125  Timur Vishnev & Kristina Turko Russia
126  Georgij Allagulov & Valeriya Kuznetsova Russia
126  Innokentij Bagautdinov & Liliya Glubokaya Russia
126  Aleksej Grishaev & Darya Galkina Russia
129  Matvej Grohotkov & Lyajsan Sajfudinova Russia
130  Mikhail Morozov & Svetlana Merkishina Russia
131  Leonid Neradovskij & Mariya Galanina Russia
131  Sergej Perfilov & Vera Elsukova Russia
133  Rahmatullo Artykov & Elizaveta Butrimova Russia
134  Artem Solovev & Anastasiya Afanaseva Russia
134  Nikita Timofeev & Lana Malahova Russia
136  Andrej Shipilov & Victoria Vlasova Russia
137  Gleb Cherepinskij & Alina Gallyamova Russia
137  Nikolaj Tarasov & Alina Bliznyuk Russia
139  Daniil Semenov & Marina Savlovskaya Russia
140  Danil Fedoseev & Elizaveta Fedoreeva Russia
140  Nikita Kochetkov & Dana Kulakova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}