Results from Megapolis Cup - Amateur Latin Champ Saturday, 08 June 2019
Check how to advertise your product with us

Megapolis Cup
Russia - Moscow Saturday, 08 June 2019

Amateur Latin Champ Saturday, 08 June 2019

Final

1  Sergey Katkov & Darya Antyufeva Russia
2  Vladimir Ustyuzhanin & Kseniya Leonova Russia
3  Mikhail Kolosov & Elina Semka Russia
4  Ivan Belan & Elizaveta Vaganova Russia
5  Nikita Bazanov & Anastasiya Anishina Russia
6  Ivan Morozov & Irina Kominyarskaya Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Vyacheslav Grebenschikov & Kristina Uteulina Russia
8  Nikolaj Nikonov & Mariya Stoyanova Russia
8  Aleksandr Sviridov & Viktoriya Petrova Russia
10  Pavel Tyumentsev & Darina Saukova Russia
11  Nikita Glazkov & Ekaterina Krylova Russia
12  Dmitriy Zakharenko & Anastasiya Zakharenko Russia

Quarter-final

13  Dmitriy Grushin & Aleksandra Grigorova Russia
14  Egor Prygunov & Sofya Miheeva Russia
15  Aleksandr Leunin & Olga Dolzhenko Russia
16  Vladislav Baturin & Kristina Fomina Russia
17  Vitalij Panteleev & Anastasiya Popova Russia
17  Aleksey Smirnov & Daria Smirnova Russia
19  Daniil Korzinin & Mariya Semenova Russia
20  Aleksandr Razorenov & Anastasiya Nasulenko Russia
20  Georgy Yuriev & Valeriya Suvorova Russia
22  Pavel Pozdnyakov & Anastasiya Shustova Russia
23  Vladislav Linkov & Ekaterina Serova Russia
24  Aleksandr Kazakov & Taisiya Kryukova Russia

Round 2 (top 50)

25  Stepan Nazolin & Galina Savenkova Russia
26  Konstantin Kondrakhin & Victoria Mineeva Russia
27  Aleksey Bykov & Darya Dormidontova Russia
27  Aleksej Rastorguev & Stanislava Bronikovskaya Russia
29  Georgiy Puzenko & Alisa Tihomirova Russia
29  Artem Timchenko & Kseniya Nazarova Russia
31  Ilya Gonchar & Ekaterina Artamonova Russia
31  Vyacheslav Sergeev & Kseniya Manylova Russia
33  Semen Medyankin & Galina Makarova Russia
33  Dmitrij Shatunov & Svetlana Shatunova Russia
35  Danila Riabov & Angelina Larina Russia
35  Vladimir Tsvetkov & Tatyana Matmusaeva Russia
37  Igor Platov & Yuliya Gryaznova Unknown
38  Aleksandr Barulin & Olesya Markevich Russia
38  Ilya Konopatov & Valeriya Aksyuta Russia
38  Stanislav Myasnikov & Guzeliya Kalakova Russia
38  Maksim Vasilev & Diana Voronina Russia
38  Artem Zankovets & Irina Tretyakova Russia
43  Egor Novogorodtsev & Natalia Lesina Russia
43  Vladislav Valuev & Elizaveta Chetkina Russia
45  Semen Minakov & Elizaveta Romashina Russia
45  Anvar Mullagaliev & Anastasiya Petrushina Russia
47  Igor Myznikov & Sofya Kovalkova Russia
48  Matvey Kozin & Anastasiya Melnikova Russia
49  Konstantin Golosnov & Alina Litvinova Russia
49  Antye Grdich & Elizaveta Shunina Russia

Round 1 (top 94)

51  Maksim Babich & Yana Ladygina Russia
51  Yaroslav Dmitriev & Anastasiya Elizarova Russia
51  Ilya Kudryavtsev & Darya Khazan Russia
51  Nikita Sido & Aleksandra Chernichkina Russia
55  Aleksey Larin & Lyudmila Turchina Russia
55  Danila Matyushevskij & Anastasiya Zhuravleva Russia
55  Andrej Zarubanov & Aleksandra Chugunnikova Russia
58  Rostislav Kolokolnikov & Svetlana Maznitsa Russia
58  Viktor Slobodin & Darya Chernyh Russia
60  Valeriy Skakalin & Marianna Kutsenko Russia
60  Aleksandr Ustinov & Valeriya Burobina Russia
62  Maksim Andrianov & Diana Onishenko Russia
62  Maksim Atlasyuk & Kristina Nazarova Russia
64  Vladimir Rotan & Viktoriya Zhuravleva Russia
65  Vladimir Barinov & Olesya Semenova Russia
66  Ivan Gavrilov & Alena Komendantova Russia
67  Ilya Petruhin & Viktoriya Holodova Russia
67  Vladimir Turmachev & Yana Turchakova Russia
67  Artem Zhikharev & Valeriya Dyachkovskaya Russia
70  Dmitrij Gulyaev & Olga Tararushkina Russia
70  Sergey Lavrentev & Aleksandra Pavlenko Russia
72  Egor Medvedev & Polina Kondratenko Russia
72  Nikolaj Popov & Viktoriya Gladkih Russia
74  Pavel Abrosimov & Anastasiya Altabaeva Russia
74  Artemij Fedotov & Alina Ivanova Russia
74  Maksim Kastritsyn & Kseniya Kastritsyna Russia
74  Ilya Naborshchikov & Anna Naborshchikova Kazakhstan
78  Svyatoslav Fominykh & Alena Muhametshina Russia
78  Mihail Gusev & Aleksandra Shatova Russia
78  Aleksandr Sheynesson & Mariya Melikhova Russia
81  Vsevolod Ivanov & Kseniya Morozova Russia
81  Nikolai Jakushin & Yuliya Puchkova Russia
83  Pavel Fedotov & Ekaterina Semenova Russia
83  Timofej Shashkin & Valeriya Salamatova Russia
83  Dmitrij Sklyanin & Ekaterina Voronina Russia
86  Aleksej Didenko & Arina Matyunina Russia
86  Vyacheslav Suntsov & Alina Zayarinova Russia
88  Nikolaj Kapustin & Evelina Bondarenko Russia
89  Mihail Burkauskas & Ekaterina Hodarkevich Russia
89  Denis Garmash & Natalya Lunina-Garmash Russia
89  Yaroslav Gerutskij & Ekaterina Strazheva Russia
89  Stanislav Kulychev & Anna-Mariya Lopushanskaya Russia
89  Albert Markovchuk & Anna Markovchuk Russia
89  Sergej Vorobev & Margarita Garusova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}