Results from Megapolis Cup - Amateur Standard Champ Saturday, 08 June 2019
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Megapolis Cup
Russia - Moscow Saturday, 08 June 2019

Amateur Standard Champ Saturday, 08 June 2019

Final

1  Nikita Anikeev & Elina Kokotova Russia
2  Andrey Petryaev & Marina Prokofeva Russia
3  Aleksandr Shelyubskiy & Irina Ovchinnikova Russia
4  Vladimir Pavlov & Vladislava Sosnitskaya Russia
5  Nikita Fishkin & Anna Samolyuk Russia
6  Dmitriy Lelyukhin & Tatyana Kudryavtseva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Maksim Andrianov & Diana Onishenko Russia
8  Kirill Anureev & Ekaterina Oreshina Russia
9  Yuriy Ivanov & Valeriya Vinogradova Russia
10  Denis Korchagin & Anna Dzhuzhoma Russia
11  Dmitriy Grushin & Aleksandra Grigorova Russia
12  Arseniy Kylinich & Polina Platonova Russia

Quarter-final

13  Nikita Bykov & Sofiya Sosnina Russia
13  Vyacheslav Chumakov & Anna Vasilishina Russia
15  Dmitriy Dumchikov & Arina Ivanchuk Russia
16  Andrej Kononenko & Alisa Kononenko Russia
17  Alexander Naumov & Yuliya Naumova Russia
18  Konstantin Erokhin & Julia Shostak Russia
19  Andrej Shipilov & Victoria Vlasova Russia
20  Ilya Gorkin & Ekaterina Lachkova Russia
21  Grigoriy Moshkarin & Sofya Sedugina Russia
22  Yaroslav Dmitriev & Anastasiya Elizarova Russia
23  Semen Minakov & Elizaveta Romashina Russia
24  Paolo Ferrakuti & Sofya Muravleva Russia

Round 2 (top 48)

25  Igor Platov & Yuliya Gryaznova Unknown
26  Stanislav Myasnikov & Guzeliya Kalakova Russia
27  Nikita Konev & Mariya Lepeshkina Russia
27  Vladimir Rotan & Viktoriya Zhuravleva Russia
27  Artem Zhikharev & Valeriya Dyachkovskaya Russia
30  Ilya Gashkov & Arina Gerasimova Russia
30  Viktor Slobodin & Darya Chernyh Russia
32  Ilya Petruhin & Viktoriya Holodova Russia
33  Oleg Burlakov & Maria Naidenova Russia
34  Ilya Naborshchikov & Anna Naborshchikova Kazakhstan
34  Aleksandr Nazarov & Arina Podkosova Russia
36  Vladimir Barinov & Olesya Semenova Russia
36  Ivan Gavrilov & Alena Komendantova Russia
36  Dmitrij Kozlov & Anastasiya Kobozeva Russia
39  Andrej Balabanov & Tatyana Kochetkova Russia
39  Aleksandr Kazakov & Taisiya Kryukova Russia
41  Andrey Polnarev & Alevtina Vedernikova Russia
42  Mikhail Petrunin & Aleksandra Ternovskaya Russia
43  Fedor Voskovtsev & Sofya Ivanitskaya Russia
44  Vladimir Tsvetkov & Tatyana Matmusaeva Russia
44  Artem Zankovets & Irina Tretyakova Russia
46  Ivan Oplachko & Alisa Sidorova Russia
47  Georgiy Puzenko & Alisa Tihomirova Russia
47  Danila Riabov & Angelina Larina Russia

Round 1 (top 73)

49  Vyacheslav Sergeev & Kseniya Manylova Russia
50  Nikita Sido & Aleksandra Chernichkina Russia
51  Evgenij Kotov & Mariya Suhobrusova Russia
51  Igor Myznikov & Sofya Kovalkova Russia
53  Denis Garmash & Natalya Lunina-Garmash Russia
54  Stanislav Batrakov & Elizaveta Popova Russia
54  Dmitrij Gulyaev & Olga Tararushkina Russia
56  Maksim Babich & Yana Ladygina Russia
57  Aleksandr Razorenov & Anastasiya Nasulenko Russia
58  Pavel Abrosimov & Anastasiya Altabaeva Russia
58  Aleksej Didenko & Arina Matyunina Russia
58  Timofej Shashkin & Valeriya Salamatova Russia
61  Murad Magomedov & Yanina Serebrova Russia
61  Dmitrij Sklyanin & Ekaterina Voronina Russia
63  Evgenij Kuleshov & Anna Sudarkina Russia
63  Ilya Pyannikov & Milana Kovalëva Russia
65  Yaroslav Gerutskij & Ekaterina Strazheva Russia
66  Svyatoslav Fominykh & Alena Muhametshina Russia
66  Daniil Ledovskih & Veronika Bauèr Russia
68  Denis Tomashev & Viktoriya Shutova Russia
69  Pavel Kulazhenkov & Anastasiya Kulazhenkova Russia
70  Vyacheslav Suntsov & Alina Zayarinova Russia
71  Mihail Grishaev & Alina Surova Russia
72  Aleksej Komissarov & Olga Pavlenko Russia
73  Stefan Ivanov & Elina Malova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}